Největší letošní požár v Karlovarském kraji


			Největší letošní požár v Karlovarském kraji
25.4.2011 Požáry

Desítky hasičů bojovali s požárem v nepřístupném terénu kolem trati u Vojkovic na Karlovarsku. Na území desetikilometrového úseku kolem železnice hořel s různými přestávkami polní porost i tráva. Na místo byl povolán vrtulník. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu, oheň už se dál nešíří a zůstává několik ohnisek. Jde o největší letošní požár v Karlovarském kraji.

Vše začalo v neděli odpoledne, požár byl hlášen na třech místech. Příčinou byla závada na brzdách jednoho z vagonů projíždějící soupravy. Létající jiskry zapálily trávu v asi desetikilometrovém úseku podél trati, která vede z Karlových Varů do Chomutova," uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Zasaženo bylo území mezi obcemi Vojkovice a Mořičov. Na třech místech se podle Kasala poté začal požár šířit hlouběji do lesa. Postiženo bylo území o rozloze 300 000 metrů čtverečních a zhruba 50 000 metrů čtverečních okolo trati. Do akce bylo postupně nasazeno deset jednotek hasičů, 16 vozidel.

Hlavním problémem bylo dostat vodu do nepřístupného terénu s převýšením až 100 metrů a příkrým svahem. Již podruhé byl proto povolán vrtulník.

Hlavní ohniska by měla být podle odhadů hasičů zlikvidována do pondělního večera. Kvůli požáru byla v neděli na asi dvě hodiny přerušena doprava na trati, večer již byla plně obnovena. "V místě se ale projíždí se sníženou rychlostí," dodal Kasal.

ČT24

Zdroj: ČT24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS