Ničivé požáry v USA se stále nedaří dostat pod kontrolu


			Ničivé požáry v USA se stále nedaří dostat pod kontrolu
21.8.2015 Požáry

Oheň se v USA hlavně v oblasti Kalifornie rozšiřuje ochromující rychlostí převážně díky čtyřem létům sucha. Požáry si vyžádaly 13 životů a téměř 2300 zraněných hasičů.

Požár má podle agentury Reuters značnou ničivou sílu. Ve státech Washington, Oregon a Idaho sežehl už desítky domů. Američtí požárníci museli požádat o pomoc kanadské kolegy. K zásahu jsou připraveni i příslušníci Národní gardy.

Oheň, který ohrožuje tisíce hektarů půdy nepřestává ve vyprahlé Kalifornii uhasínat. Lowell Fire, jak byl tento požár severně od státního hlavního města Sacramento pojmenován, zranil v boji s požárem na 2300 hasičů.

Požár, který vypukl úterý 27. července, přinutil zavřít kempy, motoresty a několik turistických tras. Zhruba třetina (900 hektarů) požáru vznikla v následující úterý ráno kvůli nízké vlhkosti a celodenním vysokým teplotám. Silnice byly uzavřeny a evakuace byla vyhlášena pro přibližně 1800 obydlí.

Minulé úterý odpoledne se požár rozšířil na téměř 2300 hektarů v blízkosti jezera Berryessa. Evakuovalo se dalších 200 obyvatel a silnice byly rovněž uzavřeny.

nedávné velké požáry

Na jihu, oheň rozšířený na 700 hektarů, přinutil k evakuaci kempy v Národním parku Sierra a ohrožoval asi 450 obydlí.

Požár známý jako „Willow Fire", se nachází severně od města Fresno v Kalifornii. Ohnisko požáru se zatím nepodařilo dostat pod kontrolu. Jen v národním parku v severozápadní Montaně, se hasičům povedlo oheň udržet na jednom místě. Požár zatím zničil asi 300 domů a 100 000 hektarů.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články