Obří požár v Chropyni, plameny devastují výrobnu plastů


			Obří požár v Chropyni, plameny devastují výrobnu plastů
8.4.2011 Požáry

Hasiči se už zhruba osm hodin potýkají s obrovským požárem podniku na zpracování plastů v Chropyni. Vyhlásili nejvyšší možný stupeň požárního poplachu.

Čtyřpodlažní budova je kompletně v plamenech. Vítr unáší nebezpečné zplodiny hoření na okolní obce, varováni byli obyvatelé Chropyně, Hulína, Skaštic, Břestu, Žalkovic, Kyselovic a městské části Kroměříže-Bílany, řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

"Vítr jde stále stejným směrem. Doporučujeme lidem, aby zbytečně nevycházeli a neotevírali okna, aby se nenadýchali kouře. Měli by přitom ochránit zejména děti, seniory či nemocné lidi," přiblížil Mitáček. Na místě zasahuje více než 30 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlínského, Olomouckého i Jihomoravského kraje, celkem jde nejméně o 100 hasičů.

Podle reportéra Aktuálně.cz na místě už zasahuje hasičský vrtulník, na jehož povolání do akce se čekalo až na denní světlo.

"Plameny šlehají asi 20 metrů nad budovu, je to opravdu děsivý pohled. Situace je vážná, kvůli větru se požár rozšířil i na sousední objekty. Zasažená plocha je více než 200 metrů, vítr zapaluje i suchou trávu v okolí," popsal ráno Mitáček s tím, že zvláštní stupeň požárního poplachu hasiči ve Zlínském kraji naposledy vyhlašovali na přelomu června a července 2007, kdy několik dnů hořel sklad pneumatik v Uherském Brodě na Slovácku.

Během noci se propadla střecha a stropy a bortí se i obvodové zdi objektu.

"Kde hoří, už není možné nic zachránit. Soustředíme se na to, abychom zabránili rozšíření požáru na okolní objekty, což komplikuje vítr. Zásahové práce jsou mimořádně náročné. Zasahujeme i z několika plošin a automobilových žebříků. Bude to dlouhý zásah, čas lokalizace zatím nelze určit," poznamenal mluvčí krajských hasičů.

ČT24, aktuálně.cz

Zdroj: ČT24, aktuálně.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Pojistene ?

NORBERT,  8. 4. 2011

U koho je to pojistene ?

RSS

Související články