Od komínu krbu vyhořel celý dům


			Od komínu krbu vyhořel celý dům
7.1.2011 Požáry

Přízemní rodinný dům s obytným podkrovím tento týden zcela zničil požár v Hlavní ulici ve Svatobořicích-Mistříně na Hodonínsku.

V domě začalo hořet zhruba hodinu po odchodu majitelů do zaměstnání. Oheň vypukl v mezistropním prostoru a šířil se do okolí. Na kouř vycházející z půdy domu lidé z obce upozornili hasiče, na místo vyjely čtyři jednotky ze stanic v Kyjově a Hodoníně a dobrovolné jednotky ze Svatobořic-Mistřína a Kyjova.

Do domu hasiči vnikli střešním oknem. Průzkum ukázal, že požár od komínu krbu se šíří do obytných prostor v přízemí i v podkroví a také na střechu. Hasiči proti plamenům nasadili čtyři vodní proudy, kterými hasili požár a před ohněm současně chránili sousední dům. Oheň se přes intenzívní zásah poměrně rychle rozšířil na celý dům včetně střechy.

Starší, před dvěma lety rekonstruovaný dům o půdorysu zhruba deset krát osm metrů požár zcela zničil. Oheň způsobila nevhodná konstrukce komínu krbu. Škodu na stavební části i zařízení domu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na dva miliony korun.

HZS JmK 

Zdroj: HZS JmK

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS