Policie ČR: Vyšetřování požáru Remivy ukončíme do dubna


			Policie ČR: Vyšetřování požáru Remivy ukončíme do dubna
23.2.2012 Požáry

Vyšetřování požáru ve firmě Remiva skončí podle policie letos na jaře, tedy na přelomu března a dubna. Na náš dotaz to uvedla tisková mluvčí policie Zlínského kraje Ing. Jana Bartíková. Požár v této firmě přitom vypukl téměř přesně před rokem: v noci ze 7. na 8. dubna 2011.

Tiskový mluvčí zlínských hasičů nám potvrdil, že konečný verdikt již vyslovili a předali policii. Policie tedy je poslední institucí, která zatím vyšetřování požáru neukončila, takže Česká podnikatelská pojišťovna nemohla vyplatit alespoň polovinu pojistné částky.

“Nezávisí to pouze na zprávě hasičů. Šlo o historicky největší požár ve Zlínském kraji a my jsme už předem avizovali, že vyšetřování nemůže být hotovo v horizontu dnů nebo týdnů. Kriminalisté nechali zpracovat několik expertíz, na jejichž výsledky jsme museli čekat a které teď zpracovávají,” zdůraznila Bartíková a dodala: “Je nám naprosto jasné, že majitel čeká na peníze z pojistné smlouvy, ale je i v zájmu pojišťovny, aby výsledky vyšetřování byly prověřeny ze všech možných stran a úhlů.”

Firma REMIVA s.r.o. byla jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících společností v České republice v oblasti recyklace plastových odpadů.

Společnost REMIVA s.r.o. vznikla v roce 1998 jako sesterská organizace firmy Miroslav Vala - MARCUS. Obě firmy fungovaly souběžně v stejném oboru až do srpna 2007, kdy firma Miroslav Vala – Marcus převedla svou činnost na společnost Remiva, s.r.o. Ta před požárem patřila mezi největší zpracovatele plastových odpadů. Zaměstnávala přes 50 zaměstnanců.

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články