Požár zničil halu na výrobu plastů


			Požár zničil halu na výrobu plastů
27.12.2013 Požáry

Škodu za 80 milionů korun způsobil mohutný požár, který ráno zničil výrobnu plastů v Alojzově na Prostějovsku. Z hořící haly na kraji obce stoupal hustý dým, avšak díky příznivým povětrnostním podmínkám nemuseli být obyvatelé Alojzova evakuováni.

Hasiči už požár zlikvidovali, nikdo nebyl zraněn, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Plameny časně ráno zachvátily v Alojzově výrobní halu o rozměru 40 krát 60 metrů, ve které zničily technologii na výrobu plastů a dva nákladní automobily. "Požár nám byl nahlášen před sedmou hodinou. Když na místo dorazily první jednotky, tak už byla výrobní hala celá v plamenech," uvedla Hacsiková.

Požár výrobny plastů v Alojzově likvidovalo osm jednotek hasičů, kterým se podařilo dostat plameny pod kontrolu zhruba v 8:30. "Zpočátku se hasiči nemohli dostat dovnitř, protože hrozilo zřícení ocelové konstrukce haly, takže její hašení v první fázi probíhalo zvnějšku," uvedla Hacsiková.

Hasiči poté museli z haly vynést propanbutanovou láhev a ochlazovali okolí, jelikož v těsném sousedství výrobny stoji dvě velká sila, skladové a administrativní budovy. "Z hořící haly navíc odlétávaly malé částečky žhavého plastu, takže bylo nutné kontrolovat okolní objekty, zda některý z nich nezačal také hořet," podotkla Hacsiková.

Příčinu požáru výrobny plastů nyní zkoumají experti. "Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 milionů korun," uvedla Hacsiková.

Zatím není známo, zda byla hala na výrobu plastů pojištěna.

lidovky.cz

Zdroj: lidovky.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články