Velké horko a sucho je příčinou mnoha požárů


			Velké horko a sucho je příčinou mnoha požárů
30.4.2012 Požáry

Suché a horké počasí, na duben zcela mimořádné, spojené navíc se silným větrem, bylo příčinou mnoha požárů. Situaci dokumentuje jejich počet: bylo jich celkem 423 a zemřeli při nich 4 lidé. Vrásky na čele navíc dělá hasičům dnešní pálení čarodějnic. Důrazně varují před tím, aby nikde nezůstávaly nehlídané vatry, jež by následně mohly způsobit velké škody.

Sobotní požár lesa v oblasti Jamník v katastru obce Staré Hamry na Frýdecko-Místecku způsobil škody za miliony korun. Shořelo deset hektarů lesa, původní odhady byly šest hektarů. Moravskoslezské hasiče navíc v současnosti zaměstnávají i další dva velké požáry lesa a porostu.

Rozsáhlý lesní požár likvidovali od soboty také hasiči u obce Vilémov na Olomoucku, kde hořelo asi šest hektarů lesa. Ani tento oheň se nedařilo dostat pod kontrolu, navíc v neděli dorazilo tísňové volání o dalším rozsáhlém ohni u moravských Přemyslovic.

Požár u Vilémova začal v sobotu odpoledne a zasáhl asi šest hektarů lesa. Podle předpokladů měli oheň dohasit do nedělního rána, kvůli silnému větru se však zásah zkomplikoval a na několika místech se oheň znovu rozhořel. Na místě stále dohašuje několik jednotek, příčina ani výše škod zatím není známá.

Další velký požár porostu vypukl v Dobešově na Novojičínsku. Požár je v těžko přístupném terénu. Likviduje ho devět hasičských jednotek.

Při požáru lesa u Přemyslovic na Prostějovsku zasáhl oheň plochu asi 10 hektarů, na místě pracovalo deset jednotek včetně vrtulníku. Oheň vznikl v neděli v podvečer. Předběžná škoda je odhadnuta na 2,5 milionu korun.

DŠ, aktuálně.cz

Zdroj: DŠ, aktuálně.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS