Vyhořelou továrnu dvakrát upozorňovali na nedodržování požární bezpečnosti


			Vyhořelou továrnu dvakrát upozorňovali na nedodržování požární bezpečnosti
14.12.2012 Požáry

Továrna v Bahgladéši na výrobu oblečení, která pracovala pro Wal-Mart Stores Inc a kde v listopadu zahynulo následkem požáru 112 pracovníků, fungovala bez bezpečnostní licence a byla varována, aby zlepšila pracovní podmínky. "Odmítli jsme továrně obnovit licenci, protože nesplňovala požadavky na požární bezpečnost," řekl agentuře Reuters v Dháce v pondělí Abu Nayeem Mohammad Shahidullah, generální ředitel Hasičského záchranného sboru.

"Osvědčení o požární bezpečnosti  propadlo dnem 30. června a již nebylo obnoveno, protože nebyla zavedena požadovaná opatření, zajišťující požární bezpečnost," řekl. Dodal, že v červenci bylo připomenutí na zajištění požární bezpečnosti zasláno vedení závodu, který je ve vlastnictví společnosti Tuba Group.
Úředník z Tuba Group odmítl v době požáru komentovat stav požární bezpečnosti. Mahbubur Rahman, požární inspektor, který navštívil továrnu, řekl, že místní manažeři "nereagovali na naše oznámení a nevěnovali pozornost našim návrhům."
Po listopadovém požáru Wal-Mart přiznal, že jejich zboží se vyrábělo v této dílně, i když to dodavatelé popřeli.

Wal-Mart, největší světový maloobchod, je znám jako Success Apparel, což je společnost se sídlem v čtvrti Garment v New Yorku. Firma využívala subdodavatele bez zajištění bezpečnosti práce a to by se v budoucnosti již nemělo stát. Wal-Mart sice nepotvrdil název dodavatele, ale Success se identifikoval sám.

Reuters

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS