Škoda Národního muzea byla stanovena na 10 milionů


			Škoda Národního muzea byla stanovena na 10 milionů
18.2.2016 Škody

Škodu na střešní konstrukci Národního muzea odhadli likvidátoři pojišťovny Generali na 10 milionů korun. Shodli se tak na odhadu hasičů z minulého týdne. Příčina vzniku požáru se stále vyšetřuje.

Škodu na střešní konstrukci Národního muzea odhadli likvidátoři pojišťovny Generali na 10 milionů korun. Shodli se tak na odhadu hasičů z minulého týdne. Příčina vzniku požáru se stále vyšetřuje.

Likvidátoři k odhadu škod využili průmyslového dronu s kamerou, kterým mohli prozkoumat rozsah požáru z bezpečného místa. Na základě záběrů a průzkumu postižených míst nakonec likvidátoři stanovily výši škod na 10 milionů korun. Celá budova Národního muzea je pojištěna na jednu miliardu a náhrada škody tak půjde odtud.


Čtěte také: Požár Národního muzea zničil 200 metrů čtverečních střechy


 

Budova je v současné době v rekonstrukci a veškeré exponáty byly již před delší dobou přesunuty. I díky tomu nedošlo ke škodám vyšším. Škody způsobené požárem však nebudou mít podle ředitele muzea vliv na termín dokončení rekonstrukce této historické budovy.

Požár vypukl v noci na pátek 12. února a na místo bylo povoláno 150 hasičů, kteří při zásahu zastavili provoz na pražské magistrále. Oheň poškodil 200 metrů čtverečních střechy a 70 metrů půdních prostor. Historické malby v interiérech nejvyššího patra zachránila od proudů vody hydroizolace.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články