Škody po zemětřesení na Chebsku se vyšplhají do desítek milionů


			Škody po zemětřesení na Chebsku se vyšplhají do desítek milionů
19.6.2014 Škody

Škody po zemětřesení na západě Čech budou větší, než lidé původně předpokládali. Pojišťovny mluví o opravách za desítky milionů korun; znalci stále nacházejí nová poškození. Nejčastěji se jedná o prasklé zdi, rozbitá okna či poničené komíny.

Pojišťovny původně odhadly škody způsobené zemětřesením na západě Čech částkou 10 milionů korun. Teď už ale čtyři největší pojišťovny mluví o 27 milionech. Seznam ještě není uzavřený, protože lidé stále volají na zákaznické linky s novými případy. Technici v terénu se tak nezastaví. "Pohybuje se to většinou mezi šesti až deseti prohlídkami za den. Samozřejmě že tady vypomáhají kolegové z jiných regionů," popsal technik likvidace pojistných událostí z Horního Slavkova David Zeman.

S ohlášením prasklin by lidé neměli otálet a co nejdřív kontaktovat pracovníky pojišťoven nebo statiky. Zemětřesení zasáhlo Chebsko v sobotu 31. května, jeho síla podle údajů Evropského a středomořského seismologického centra dosáhla až 4,5 stupně. Podle seismologů to byl jeden ze dvou nejsilnějších otřesů v oblasti za posledních sto let.

Česká televize

Zdroj: Česká televize

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články