Škody v Tchien-ťinu asi přesáhnou odhady. Zátěž ponesou tamější pojišťovny


			Škody v Tchien-ťinu asi přesáhnou odhady. Zátěž ponesou tamější pojišťovny
27.8.2015 Škody

Žádosti o odškodné v důsledku devastujících výbuchů v čínském přístavním městě Tchien-ťin v minulém týdnu, by mohly překonat prvotní odhady, přičemž zátěž ponesou zejména regionální pojišťovny. Uvedla to 23. 8. ratingová agentura Fitch.

Švýcarská pojišťovna Credit Suisse odhaduje celkové škody od 1 do 1,5 miliardy USD (1,35 miliardy eur), podle Fitch však mohou být ještě vyšší. Kromě toho, největší zátěž ponesou místní pojišťovny, tvrdí Fitch, přičemž se zatím neví, jaký podíl z této zátěže se přesune na zajišťovny.

Vysoká úroveň pojištění v této oblasti může způsobit, že výbuch se stane jednou z nejnákladnějších katastrof pro čínský pojistný sektor za poslední léta," uvedla agentura Fitch.

Mezi největší pojišťovny v okolí patří PICC Property and Casualty Company, China Pacific Property Insurance, Ping An Property & Casualty Insurance Company of China, Taiping General Insurance, China Continent Property & Casualty Insurance a Sunshine Property & Casualty Insurance. Ty se na úrazovém a majetkovém pojištění podílejí zhruba 80%.

Ze zahraničních pojišťoven žádosti o náhradu škody v důsledku výbuchu v přístavním městě z 12. srpna, který si dosud vyžádal více než 110 obětí, zaregistrovali například Zurich Insurance a německý Allianz. Německá společnost však uvedla, že co se jí týče, vysoké náklady v důsledku žádostí o odškodné nepředpokládá.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články