Sníh přerušil dodávky proudu do stovek domácností


			Sníh přerušil dodávky proudu do stovek domácností
2.3.2016 Škody

Nejvíce byly postiženy okresy Benešov, Praha-východ, Příbram a Praha západ. V těchto oblastech vyhlásil ČEZ kalamitní stav a snaží se obnovit dodávku proudu do téměř tisíce domácností.

Nejvíce byly postiženy okresy Benešov, Praha-východ, Příbram a Praha západ. V těchto oblastech vyhlásil ČEZ kalamitní stav a snaží se obnovit dodávku proudu do téměř tisíce domácností.

 

Na to, že jsou sněhem překvapení silničáři, jsme si již zvykli. Ale to, že „kalamitní stav“ způsobí v únoru skupině ČEZ tři centimetry sněhu a odstřihnou od elektřiny stovky domácností, to zatím nezlidovělo a snad se tomu ani tak nestane.

Během večera a noci se montérům poruchových čet podařilo obnovit dodávky na hladině vysokého napětí v okrese Benešov a Praha východ. V současné době pracujeme na odstranění poruch na hladině nízkého napětí,“ uvedla v tiskové zprávě před 7. hodinou ráno mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy Soňa Holingerová. Postiženy byly zpočátku tisíce domácností, teď už je jich podle Holingerové mnohem méně a jejich počet dál klesá.

Počítáme s tím, že dnes bychom měli poruchy na vysokém napětí odstranit. Předpokládáme ale, že se budou ještě objevovat poruchy na nízkém napětí, především v rekreačních oblastech, kterých je ve středních Čechách poměrně dost,“ uvedla Holingerová.

Výrazně se podle ní také vylepšila situace na Příbramsku a v okrese Praha západ. „Evidujeme zde desítku poruchu na vedení vysokého napětí. Na Příbramsku se jedná se například o Milešov, Líšnice. V lokalitě Praha západ pak o Slapsko, kde je velmi těžký a nepřístupný terén,“ uvedla.

Výjimečný kalamitní stav vyhlásil ČEZ v úterý ráno, kdy energetici evidovali pět desítek poruch na vedení vysokého napětí. Jejich příčinou byly většinou stromy a větve, které neunesly tíhu sněhu a spadly na elektrické vedení.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články