Těžký sníh trápí nejenom motoristy. Allianz už oznámili 760 škod za desítky milionů korun


			Těžký sníh trápí nejenom motoristy. Allianz už oznámili 760 škod za desítky milionů korun
4.3.2016 Škody

Po sněhové nadílce a především poté, co se změnil v těžkou hmotu, oznámilo Allianz pojišťovně škodu na autě už 760 řidičů. Z toho přes 200 jich má poškozené nebo zničené přední sklo. Allianz za rozmary počasí nejenom motoristům zaplatí několik desítek milionů korun. Nejvíce škod je v Praze, na Ústecku, Teplicku a Příbramsku.

Po sněhové nadílce a především poté, co se změnil v těžkou hmotu, oznámilo Allianz pojišťovně škodu na autě už 760 řidičů. Z toho přes 200 jich má poškozené nebo zničené přední sklo. Nejčastější hlášení zněla: “pod tíhou sněhu došlo k pádu stromu na vozidlo“, “kolega dostal smyk a narazil do jiného auta“, “na neprohrnuté vozovce se se mnou utrhla krajnice“ a “kapotu auta mi poškodil led, který spadl ze střechy domu“. Allianz za rozmary počasí nejenom motoristům zaplatí několik desítek milionů korun. Nejvíce škod je v Praze, na Ústecku, Teplicku a Příbramsku.

Likvidátoři Allianz vyřizovali i jednu kuriózní pojistnou událost. Na jejím začátku byly rampouchy, které popadaly z okapu na zaparkované vozidlo. Následně ze stejného domu spadl na chodník vedle auta i jeho majitel, který se snažil zbavit střechu velké sněhové čepice.

„Nejčastěji v těchto dnech řešíme spadlý sníh, led a stromy či větve na zaparkovaná auta,“ říká metodička likvidace Allianz pojišťovny Hana Jurová. Poškozené jsou pak zpravidla kapoty, čelní skla a střechy vozidel. Opravy jdou až do mnoha desítek tisíc korun. Zranění v souvislosti s pádem rampouchu nebo sněhové vrstvy naštěstí neřeší v Allianz tak často. „Když se tyto případy stanou, hrozí při nich zranění hlavy, páteře, ale i dolních a horních končetin, protože kvůli pádu sněhu a ledu může poškozený spadnout na zem. V takovém případě bývají náklady na odškodnění daleko vyšší, neboť náhradu může požadovat za nákladné léčení i zdravotní pojišťovna,“ dodává Jurová.

Jak tedy správně postupovat, abyste neriskovali zdraví a současně získali náhradu škody od pojišťovny?

Určitě zdokumentujte stav poškozeného vozidla na místě, vyfotografujte spadlý sníh a nemovitost, ze které spadnul. Nic také nepokazíte, když si zajistíte svědka. To je důležité zejména u úrazu, pokud to situace umožňuje. Další postup už je stejný, ať jde o auto, nebo o člověka, který spadne na neudržovaném chodníku. Škodu lze nárokovat z úrazového pojištění, nebo z odpovědnostního pojištění majitele chodníku nebo nemovitosti. Je možné to udělat i z obou najednou.

Právě majitel chodníku (na kterém někdo upadl) nebo domu (ze kterého spadly rampouchy nebo sníh) kontaktuje svoji pojišťovnu, neboť jde o jeho pojistku. Pojišťovna pak věc řeší s pojištěným, ale zejména s poškozeným, shromáždí dokumentaci, informace, a pokud je vše v pořádku, vyplácí pojistné plnění poškozenému.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články