Toyota svolává do servisů 3 miliony vozů SUV kvůli vadě na pásech


			Toyota svolává do servisů 3 miliony vozů SUV kvůli vadě na pásech
19.2.2016 Škody

Toyota přiznala, že stahuje 3 milionů vozů SUV, protože jejich bezpečnostní pásy mohou být při nehodě přeříznuty kovovými rámy sedadel. Jedná se tak o další z mnoha recallů, se kterými se automobilka potýká. 

Toyota přiznala, že stahuje 1,12 milionů vozů SUV, protože jejich bezpečnostní pásy mohou být při nehodě přeříznuty kovovými rámy sedadel. Jedná se tak o další z mnoha recallů, se kterými se automobilka potýká. 

Opatření se týká sportovně-užitkových automobilů RAV4 a Vanguard. V Severní Americe jde o 1,3 milionu vozů a v Evropě zhruba 625 tisíc vozů. Bezpečnostní pásy na zadních sedačkách vozů v RAV4 z roku 2006 – 2014 a 2012 – 2014 stejného modelu, v elektrické verzi mohou být uvolněny v několika případech čelní srážky, a neochrání tak cestujícího před následky nárazu.

Majitelé modelů RAV4 budou informování e-mailem o podrobnostech nebezpečných pásů a rovněž o následném postupu. Po dovezení vozu do autorizovaného servisu, upevní mechanici plastové kryty na ostré kovové části sedadlových rámů a problém tím téměř na počkání vyřeší. Zákazník nebude samozřejmě platit nic.


Čtěte také: Toyota dobrovolně stahuje z trhu 1,73 mil. vozů


 

Toyota má se svoláváním aut do servisů bohaté zkušenosti. Není to tak dlouho, kdy musela svolat několik milionů automobilů kvůli vadným airbagům, které vystřelovaly i při prudším zavření dveří. Pojištění stažení výrobku z trhu musí mít tedy makléři automobilky velmi dobře zvládnuté.

Zdroj: propertycasualty360.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články