UNIQA očekává 350 škod za 84 miliónů korun


			UNIQA očekává 350 škod za 84 miliónů korun
6.6.2013 Škody

UNIQA pojišťovna registruje v tuto chvíli 350 kusů škod v úhrnné odhadované hodnotě okolo 84 milionů korun. Z celkového počtu škod připadají na majetek občanů asi 3/4, zbytek jsou škody firemní a průmyslové. Téměř 4/5 výše odhadované škody připadá na firmy a průmyslové podniky.

Včera již UNIQA začala vyplácet zálohy na pojistná plnění, o která klienti požádali. Jsme připraveni je vyplácet obratem na účet poškozených klientů i nadále.

"Z korporátního majetku máme hlášeny škody z oblasti okolo Botiče (menší hotely, sportovní areál), dále zábavní podnik na Smetanově nábřeží v Praze a další sportovní areál s tenisovými a beachvolejbalovými kurty v Poděbradech. Máme rovněž avíza, že budeme mít škody u klientů z řad obcí, ale konkrétní škodní hlášení ještě nedorazilo," uvedla tisková mluvčí Eva Svobodová.

"Očekáváme další hlášení v následujících dnech, jak bude povodeň naše území opouštět, zejména z povodí dolní Vltavy a Labe. Vzhledem k vysoké koncentraci obyvatel i hospodářské činnosti v této zóně lze předpokládat ještě podstatný nárůst počtu i výše škod. Rovněž je třeba počítat ještě delší dobu s relativně vysokým stavem hladin, zejména na Vltavě a na Labi v souvislosti s regulací naplněných přehrad. S tím je spojené dlouhodobější riziko prosaku do podzemních prostor objektů.," dodala.

Od počátku povodní o víkendu pojišťovna svým klientům v rámci bezplatného výstražného servisu MeteoUNIQA rozeslala celkem 48.000 varovných SMS zpráv s přesnou informací o nástupu silných dešťů pro jednotlivé přesně vymezené lokality.

Tým techniků byl už posílen kolegy z Moravy a jsme připraveni v případě potřeby dále přidat externí techniky nebo povolat také kolegy ze sesterské společnosti na Slovensku.

Na webu jsou veškeré informace potřebné pro poškozené klienty. Call centrum bylo kapacitně posíleno a prodloužena jeho provozní doba. Toto opatření potrvá tak dlouho, jak bude potřeba.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články