UNIQA: Škody z povodní dosáhly 322 miliónů


			UNIQA: Škody z povodní dosáhly 322 miliónů
3.7.2013 Škody

Pojišťovně UNIQA bylo k dnešnímu dni nahlášeno 825 majetkových škod za celkových očekávaných 322 milionů korun. Povodně poničily rovněž 47 automobilů v odhadované hodnotě 4 milionu korun. Největší škody UNIQA registruje v Severních Čechách v údolí Labe a také v Praze v okolí Botiče. Uvedla to tisková mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.
Proces vyřizování škod podle Svobodové pokračuje. Kompletně je zlikvidováno a vyplaceno téměř 20 % škod a vyplaceno asi 49 milionů korun na pojistném plnění. Asi 24 % pojištěných využilo nabízenou zálohu na pojistné plnění v zájmu urychlené obnovy.

Privátní klienti nahlásili celkem 605 škod na majetku (73 %) v celkové odhadované hodnotě 42 milionů korun. Průměrná škoda v tomto segmentu se zvýšila na 70.000 korun.

Podnikatelé a podniky oznámily celkem 220 škod na majetku (27 %) v úhrnné odhadované hodnotě 280 milionů korun. „Z této sumy je velkých průmyslových škod celkem 90 (t.j. 11 % všech nahlášených škod v UNIQA) a celkově dosahují hodnoty přibližně 159 milionů korun. Vedle přímých škod na majetku firem registrujeme také škody přerušením provozu a škody na stavební a montážní,“ kostatovala Svobodová.

Nahlašování škod z povodní počátkem června se už v posledních dnech prakticky blíží nule, takže už podstatně neporoste. Naopak se může ještě pohnout odhad celkové škody, protože během prohlídky nebo po nějaké době po opadnutí vody mohou škody narůst oproti prvotnímu předpokladu. „Například škody z přerušení provozu v případě závažnějšího narušení, než se zdálo původně - u několika případů je sice objekt už vyčištěný a připravený ke spuštění provozu, ale je stále odpojen od energií,“ dodala.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články