UNIQA: Účet za povodně dosáhl 255 miliónů korun


			UNIQA: Účet za povodně dosáhl 255 miliónů korun
21.6.2013 Škody

Pojišťovně UNIQA bylo k dnešnímu dni nahlášeno celkem 760 škod na majetku v celkové odhadované hodnotě 255 milionů korun. V rámci majetkových škod jsou tři čtvrtiny na privátním majetku občanů (domky, domácnosti, zahrady, sklepy), zbytek připadá na škody firemní. Uvedla to tisková mluvčí Eva Svobodová.

Nejvíce velkých, tzv. průmyslových škod, registruje UNIQA v oblasti povodí Labe na severu Čech.

V oblasti vozidel registruje UNIQA 172 poničených aut v celkové hodnotě okolo 10,5 milionu korun. Z toho připadá na škodu způsobenou velkou vodou 38 případů s odhadovanou výší 3 miliony korun. Průměrná výše škody tak činí asi 80.000 korun. Škody na vozidlech z povodní už klienti prakticky nehlásí. Kroupy koncem předminulého týdne měly rovněž sílu - zničily na malém území 134 aut v úhrnné odhadované hodnotě 7,5 milionu korun. Průměrná výše škody je tedy nižší - asi 55.000 korun.

Počet hlášených škod výrazně klesl a v tuto chvíli nedosahuje už ani 10 nových škod denně. Roste suma vyplacených záloh na pojistné plnění a vyřízených škod. První velká vlna klientů byla odškodněna už tento týden, další velká část jednoznačných škod bude vyplácena příští týden.

"Celkově tedy UNIQA k dnešnímu dni eviduje 932 škod s celkovou odhadovanou výší 266 milionů korun (bez krupobití 798 škod za celkových cca. 258 milionů korun).Odhadujeme, že celkem přibude škod lehce nad tisíc kusů v celkové  výši cca 380 milionů korun," uzavřela Svobodová.

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS