V Los Angeles byl vyhlášen stav ohrožení. Kvůli úniku metanu, bylo evakuováno 2000 rodin.


			V Los Angeles byl vyhlášen stav ohrožení. Kvůli úniku metanu, bylo evakuováno 2000 rodin.
11.1.2016 Škody

Již třetí den, je ve Spojených státech v předměstské části Los Angeles vyhlášen stav ohrožení. Podle deníku Los Angeles Times došlo k úniku plynu z plynojemu v hloubce 150 metrů.

Již delší dobu si řada lidí stěžovala na dýchací potíže. Následně plynařská společnost South California Gas přiznala dlouhodobí únik plynu v oblasti předměstí L.A. Společnost se snaží závadu odstranit, je však těžké lokalizovat přesné místo úniku.

Guvernér Jerry Brown ve středu vyhlásil na předměstí Porter Ranch stav ohrožení a vyzval k využití všech dostupných prostředků k zamezení dalšího úniku plynu. Ten v místě uniká již 2 měsíce a od té doby opustilo své domovy 10 000 lidí a dalších 7 000 to má v plánu. Plynárenská společnost našla mnoha obyvatelům nouzová ubytování v hotelích a děti umístili do náhradních škol.

Ekonomové odhadují, že odstranění havárie a náklady na soudní spory a pokuty s ní spojené mohou plynařskou firmu přijít až na několik miliard dolarů.

Tím spíše, že podle expertů může nalezení poškozeného místa a odstranění závady na 62 let starém potrubí, které přivádí plyn do zásobníku ukrytého přes 150 metrů pod zemí, trvat ještě několik měsíců.

Zdroj: Los Angeles Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články