Vlaková nehoda u Horažďovic. ČD prožívají krušný měsíc.


			Vlaková nehoda u Horažďovic. ČD prožívají krušný měsíc.
5.8.2015 Škody

Ve vlakové stanici Horažďovice došlo k vlakové nehodě. Zadní vagóny projíždějící soupravy vykolejily a narazily do stojícího vlaku na vedlejší koleji. Do nemocnice bylo převezeno 15 zraněných.

České dráhy prožívají velmi náročné období na nehody vlakových souprav a s nimi i jejich pojišťovatele Česká pojišťovna a Kooperativa. V polovině července došlo k nehodě na Masarykově nádraží, kdy vlak projel zábrany a vjel až na nástupiště. Týden po tomto incidentu došlo ke střetu Pendolína a nákladního automobilu u obce Studénka a včera vykolejil rychlík těsně před vlakovou stanicí Horažďovice.

Při nehodě naštěstí nebyl nikdo smrtelně zraněn. Vrtulníky a záchranné vozy odvezly do nemocnice sedm středně těžce zraněných a 8 lehce. Dalších 35 ošetřili záchranáři na místě. V soupravě cestovalo celkem 200 lidí. ČD budou nyní zraněným vyplácet odškodné.

Nehoda byla nejspíše způsobena přehozením výhybky ve chvíli, kdy přes ní vlak přejížděl. Následkem toho vykolejily dva poslední vagóny soupravy a narazily do stojící lokomotivy. Pokud se vyšetřovatelé nehody přikloní k této alternativě, bude vina na straně Správy železničních dopravních cest, po jejíž pojišťovně budou ČD vymáhat náhradu škody. Ta se v důsledku poškození lokomotivy a dvou vagonů vyšplhala na 12 milionu korun. Dalších 500 000 Kč bude stát oprava kolejí a jejich součástí.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články