Výbuch v Praze způsobil škody okolo 45 miliónů korun


			Výbuch v Praze způsobil škody okolo 45 miliónů korun
30.4.2013 Škody

Výbuch v domě v centru Prahy způsobil mnohem vyšší škody na budově, než činil původní odhad. V úterý dopoledne se ještě hovořilo o deseti miliónech korun. Navečer už se předběžný odhad pohyboval okolo 45 miliónů korun. Informaci sdělil Jiří Cívka, mluvčí Generali pojišťovny, u které je nemovitost pojištěna.

"Pojišťovna Generali postupně zpřesňuje odhad škod, k nimž došlo v souvislosti s výbuchem v domě v pražské Divadelní ulici. Likvidátoři pojišťovny jsou na místě, stále se však čeká na zpřístupnění budovy. Už nyní je ale jasné, že škody budou několikanásobně vyšší, než se zdálo podle včerejšího odhadu. Ten hovořil o 10 milionech korun," uvedl tiskový mluvčí v úterý odpoledne a dodal: "V jedné části budovy jsou propadlé stropy, vychýlila se také zeď do ulice. K přesnějšímu určení rozsahu poškození a možnosti oprav bude přizván statik. Jen tyto škody dosáhnou výše nejméně 20 – 30 milionů Kč."

Dalších zhruba pět milionů mohou představovat škody vyplývající z ušlého nájemného. Odhad je však opět předběžný, skutečná výše této částky bude záviset na rozsahu a délce oprav. Zatím není jasné, zda statik nenařídí stržení některých stavebních prvků, dodal Cívka.
Došlo také ke škodám na zdraví a majetku nájemníků, kolemjdoucích či obyvatel okolních domů, na okolních budovách nebo zaparkovaných vozidlech. Ty lze předběžně odhadnout na 10 milionů Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyšetřování, které musí určit příčiny neštěstí a také zodpovědný subjekt, je však teprve v počátcích. "Pokud by tento subjekt měl sjednáno pojištění odpovědnosti za škody u Generali, jsme připraveni se postarat i o jejich likvidaci. V každém případě můžeme už nyní všem poškozeným doporučit, aby vše co nejpečlivěji zdokumentovali," zdůraznil Cívka.

Exploze v Divadelní ulici zranila více než čtyři desítky lidí, většinu z nich lehce. Příčinou byl podle pražského primátora Bohuslava Svobody únik plynu.

 

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články