Za kontaminovanou vodu v Dejvicích už Kooperativa vyplatila přes 27 milionů


			Za kontaminovanou vodu v Dejvicích už Kooperativa vyplatila přes 27 milionů
19.8.2015 Škody

V druhé polovině května, byla pitná voda v Dejvicích kontaminovaná koliformními bakteriemi. Voda z kanalizace se dostala do vodovodního řadu a nakazila přes čtyři tisíce lidí. Bez vody bylo 32 tisíc lidí po dobu jednoho týdne. Pojišťovna Kooperativa, pojistitel Pražských vodovodů a kanalizací (PVK), již vyplatila kvůli špatné vodě v Praze 6 přes 27 milionů korun. PVK již vyřídily žádosti o odškodnění. Celkem jich odeslaly pojišťovně k vyřízení 5672.

„Všechny žádosti, co jsme obdrželi, jsme předali na pojišťovnu, z toho uhrazeno pojišťovnou je 4922 a vyplaceno bylo už přes 27 milionů korun,“ uvedla mluvčí PVK Marcela Dvořáková.

Z celkového počtu žádostí jich PVK eviduje 72 od právnických osob, tedy podnikatelů. Těm bylo zatím vyplaceno celkem zhruba 920 tisíc korun. Tato částka je zahrnuta ve zmíněných více než 27 milionech. „Lidé, kteří byli hospitalizování, jsou odškodňováni jednak z pojištění a současně přímo ze strany PVK, zatím bylo odškodněno 43 poškozených,“ uvedla mluvčí.

Kvůli havárii v Dejvicích a Bubenči bylo na konci května týden bez vody 32 tisíc lidí, konkrétně 1300 odběratelů. Vyšetřovací komise dospěla k závěru, že za havárii může stáří sítě a špatné vedení vodovodu a kanalizace.

Kooperativa musela odmítnout přes 380 požadavků, kde poškození nedoložili potřebné dokumenty (kopii lékařské dokumentace o průběhu léčení včetně zprávy z prvního ošetření, v případě hospitalizace kopii propouštěcí zprávy nebo  doklady, které prokazují ostatní náklady léčení (doklad o nákupu léků, poplatek za pohotovost).

Milan Káňa, mluvčí Kooperativy, se ke škodám způsobených kontaminovanou vodou, vyjádřil takto: Poškozeným jsme prozatím vyplatili celkové odškodné ve výši 27,5 milionu Kč. Zaregistrovali jsme přes 5672 žádostí, vyřídit nám zbývá ještě cca 150 škod, většinou od podnikatelských subjektů, které jsou časově náročnější. Celkově očekáváme, že škody přesáhnou 30 milionů Kč. V posledních dvou týdnech jsme zaznamenali již jen několik desítek požadavků, předpokládáme tedy, že tato čísla se již nijak výrazně měnit nebudou.“

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články