První cestovní agentura v roce 2015 vyhlásila úpadek


			První cestovní agentura v roce 2015 vyhlásila úpadek
6.3.2015 Zaviněné lidmi

Ostravská cestovní kancelář Duhové Alpincentrum vyhlásila 2. března 2015 úpadek. CK se dostala do finančních problémů a nebyla tak schopna uhradit své závazky ke klientům i dodavatelům.

CK má v současné době v zahraničí 24 klientů. Neschopnost plenění závazků se však vztahuje pouze na klienty, kteří dosud nevycestovali a mají fakturu s nástupem od 7.3.2015. Pro případ úpadku má cestovní kancelář platnou pojistnou smlouvu pro případ úpadku s Union poisťovňou.

 

Union poisťovňa, a.s, potvrdila, že všichni klienti budou řádně odškodněni v souladu se zákonem. Union již informovala klienty, že o úhradu neposkytnuté služby mohou požádat až do půl roku od pojistné události. Zároveň však upozornila, že ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. je zájezdem kombinace alespoň dvou služeb (ubytování a doprava, nebo ubytování a strava apod.). V případě, že klienti CK Duhové Alpincentrum mají zakoupenou jen jednu službu, pojištění pro případ úpadku CK se na ně ve smyslu pojistných podmínek pojištění CK pro případ úpadku nevztahuje.

 

Majitel cestovní kanceláře svádí úpadek na svou nemoc a nezájem klientů. „Příčinou je mimo jiné mé vážné onemocnění v listopadu 2014, trvající dodnes, kde jsem odmítl nastoupit na léčení v nemocnici, podpisem u ošetřujících lékařů. Zdravotní stav mi neumožnil pracovat tak, jak tomu bylo v předešlých letech. Další důvod je malý zájem o nabídky, kdy největší prodejce mých zájezdů, CA Zájezdy.cz, nestačil zadat na prodejní web mé nabídky na Léto 2015, a nebyl tak zajištěný plynulý příjem. Většina zimních zakázek byla krátkodobých, koupených na poslední chvíli,“ napsal pro ČTK Matysík.

 

Zdroj: ČTK, Union poisťovna, CK Duhové aplicentrum

Autor: Viktor Kořínek

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články