Za  požár výrobní haly GZ Digital Media může devatenáctiletý mladík


			Za  požár výrobní haly GZ Digital Media může devatenáctiletý mladík
20.4.2012 Zaviněné lidmi

Požár výrobní haly společnosti GZ Digital Media (dříve Gramofonové závody Loděnice), k němuž došlo loni 27. listopadu, způsobil devatenáctiletý zaměstnanec firmy. Takový je výsledek vyšetřování Policie ČR, která hledala příčiny požáru.

Mladý „chemik“ chtěl podle policie zjistit, zda a jak hoří technický benzin. Výsledkem byl požár, který způsobil škodu za 30 miliónů korun. Konečná výše škody je dokonce o 10 miliónů korun vyšší, než kolik se původně předpokládalo.

Mladík může být trestně stíhán za obecné ohrožení. Výsledkem může být trest odnětí svobody až na 8 let. Podle slov Zdeňka Pelce z GZ Digital Media k tomu však nedojde, protože firma nehodlá škodu na mladíkovi vymáhat. „U nás pracovali i jeho rodiče, s nimiž jsme byli spokojeni a to je důvod, proč škodu nebudeme vymáhat,“ konstatoval Pelc. Dodal, že „amatérský chemik“ již ve firmě nepracuje.

GZ Digital Media se během krátké doby po požáru podařilo přenést výrobu do náhradních prostor.

Firma byla pojištěna, takže škodu by měla uhradit pojišťovna.

Společnost loni v létě spustila provoz nového kompletačního centra. Do stavby haly pro balení, skladování a distribuci výrobků investovala přes 100 milionů korun.

tncz,DŠ

Zdroj: tncz, DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS