AIR: Škody z orkánu Xaver budou nižší než z říjnových bouří


			AIR: Škody z orkánu Xaver budou nižší než z říjnových bouří
11.12.2013 Živly

Protipovodňová opatření pomohla zmírnit ztráty z bouří, které postihly Velkou Británii a Evropu minulý týden. Tvrdí to společnost AIR Worldwide.

AIR odhaduje, že bouře Christian, která postihla Dánsko, Německo, Nizozemsko, Francii, Velkou Británii a Švédsko koncem října, bude stát pojišťovny zhruba od 1,5 miliardy eur do 2,3 mld. eur.

Dr. Nicolai Thum z AIR konstatoval: "Podle prvních posouzení se očekává, že škody způsobené orkánem Xaver budou nižší než v případě bouře Christián. Rychlost větru byla v oblastech postižených obou bouří všeobecně nižší.“

"Vítr kácel stromy a poškodil mnoho střech v celé oblasti, ale významné strukturální škody by měly být omezené,“ dodal.

Jedním z faktorů, které měly vliv na výši pojistných škod ve Velké Británii, byly protipovodňové ochrany. AIR citoval údaje z agentury pro životní prostředí ( Enviroment Agency - EA), která říká, že v pobřežních oblastech Yorkshire , Lincolnshire a severovýchodním Walesu bylo záplavami a sinými dešti poškozeno 1 400 nemovitostí.

Nicméně EA také dodává, že více než 2 800 kilometrů protipovodňových hrází ochránilo více než 800 000 domů před sílící bouří. Temže byla uzavřena dvakrát, aby ochránila Londýn před povodněmi.

Podobně to bylo i v jiných postižených oblastech. "V Německu  způsobily velké škody šest metrů vysoké vlny, které ohrožovaly Hamburg , což byly druhé nejvyšší vlny od roku 1825. To byl první rok, od něhož jsou k dispozici taková měření,“ uvedl Thum.

"Záplavy, které postihly Hamburg, byly podobné těm, které zaplavily město v roce 1962, což byly nejhorší záplavy, jež lidé pamatují. Nicméně pobřežní zábrany podél Severního moře dopad orkánu Xaver omezily,“ dodal.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články