AIR Worldwide upravil odhad pojištěných škod v Japonsku


			AIR Worldwide upravil odhad pojištěných škod v Japonsku
28.3.2011 Živly

AIR Worldwide upravil svůj odhad škod na pojištěném majetku v katastrofou postiženém Japonsku. Nejnovější odhad hovoří o částce, pohybující se mezi 20 až 30 miliardami dolarů.

Původní odhad pojištěných škod, způsobených v Japonsku zemětřesením letos 11. března, vypracovaný AIR Worldwide, se pohyboval v rozmezí od 15 miliard do 35 miliard dolarů.


Společnost poté zveřejnila ve svém prohlášení, že její odborníci analyzovali data, získaná z pozemních snímků i ze satelitů, aby přesněji odhadli škody, způsobené tsunami, jež následovalo po zemětřesení a přehodnotili tak svůj odhad.

"Náš odhad zamezuje tomu, aby byly ztráty v postižených oblastech započítány dvakrát," uvedl AIR Worldwide ve svém prohlášení.

Zemětřesení a tsunami za sebou zanechalo tisíce mrtvých a stovky tisíc bezdomovců. Škody, způsobené na jaderných reaktorech, jsou příčinou dalších nezodpovězených otázek, například jaký vliv může mít radioaktivita na vývoz zboží a zdraví jednotlivců v postiženém regionu.

Další společnost, jež se zabývá katastrofickými modely, a kterou je EQECAT Inc., již dříve odhadla škody na pojištěném majetku, způsobené japonským zemětřesením, na 12 až 25 miliard dolarů.

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS