Británie: Pojištění proti povodni dostupné i pro záplavové oblasti?


			Británie: Pojištění proti povodni dostupné i pro záplavové oblasti?
2.7.2013 Živly

Asociace britských pojišťoven (Asociation of British Insurers - ABI ) a britská vláda podepsaly memorandum, týkající se spolupráce na programu, který by umožnil pojistit i nemovitosti v záplavových oblastech. Tedy ty, které jsou normálně nepojistitelné.

V memorandu se hovoří o tom, že bude vytvořen fond s názvem Flood Re, jehož prvotním cílem nebude zisk a díky tomu umožní pojistit i domy, které stojí v záplavové oblasti. Pojištění proti povodni tak bude dostupné i pro nemovitosti, které jsou ohroženyrizikem povodně.

Generální ředitel ABI Otto Thoresen uvedl: "Prioritou pojistitelů vždy bylo zajistit, aby povodňové pojištění zůstalo dostupné pro každého, kdo ho potřebuje. Dnešní memorandum je počátkem procesu, který si klade za cíl poskytnout cenově dostupné pojištění nemovitosti proti povodni.“

Umožňuje to kompromis na obou stranách. Bude potřeba překonat i další problémy. Flood Re umožní vznik bezprecedentní úrovně partnerství mezi vládou a pojišťovnictvím. Pojišťovny a vláda musí nyní pracovat na realizaci společné vize. "Tvrdá práce nyní začíná pro obě strany, aby se tato vize změnila v realitu ,"konstatoval Thoresen.

Flood Re by měl být v provozu již v létě 2015.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články