Bulharsku hrozí další záplavy, tisícovka turistů se evakuovala


			Bulharsku hrozí další záplavy, tisícovka turistů se evakuovala
23.6.2014 Živly

Kvůli hrozbě dalších záplav se v Bulharsku muselo z hotelů v černomořském letovisku Albena preventivně evakuovat 1 200 turistů, informovala agentura Novinite. Žádný z turistů nebyl zraněn. Čtvrteční přívalové deště následně přešly v záplavy, které nejvíce postihly předměstí Varny. Tam zemřelo 11 lidí, celkem si pak velká voda vyžádala 14 životů.

Evakuaci turistů v Albeně, nacházející se asi 30 kilometrů od Varny, nařídily úřady z preventivních důvodů. Konkrétně kvůli stoupající hladině místní říčky Batovska Reka. 

V Bulharsku jsou nyní podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur asi čtyři tisícovky českých turistů. Většina z nich je však v letoviscích na jihu, které záplavy nezasáhly.

Varnské předměstí Asparuchovo překvapila ve čtvrtek přívalová vlna vysoká dva metry, která strhávala vše, co jí stálo v cestě. Záplavy postihly i několik menších obcí ve středním Bulharsku a město Dobrič na severovýchodě země, kde zemřeli tři lidé. Ve městě Veliko Tarnovo trvá stav nouze, pod vodou tam stále je 300 domů. Navíc v následujících dnech se očekává děšť, který by mohl situaci ještě zhoršit, dodal Papež.

ceskatelevize.cz

Zdroj: ceskatelevize.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články