Česká pojišťovna očekává desítky škod z řádění tornáda na Pardubicku


			Česká pojišťovna očekává desítky škod z řádění tornáda na Pardubicku
23.6.2011 Živly

Tornádo, které se v úterý 21. června přehnalo přes Pardubicko a Chrudimsko, způsobilo škody, které se vyšplhají do milionů korun. Česká pojišťovna v epicentru živelní události – ve Starých Čívicích – a v přilehlém okolí eviduje desítky škod. Podobná situace je také na Chrudimsku.


Větrný vír, který šel obloukem z průmyslové oblasti přes malý lesík, působil škody ve zhruba sto metrů širokém pásu. Mobilní technici ČP, kteří se již od včerejšího dne pohybují v postižené oblasti, očekávají podle prvních odhadů kolem čtyř desítek škod. Poškození klienti již první pojistné událostí hlásí. Další očekáváme během následujících dní. Nejvíce se jedná o poničené střechy - zejména jde o starší konstrukce, které jsou tvořeny eternitovými deskami, plechem nebo tzv. bobrovkami. Tornádo ničilo ve velké míře také skleníky, zahradní domky či ploty. V některých případech byla poničena i vozidla od létajících předmětů.


Také na Chrudimsku ukazují první odhady na podobný počet škod jako na Pardubicku. První předpoklady, které budeme dále upřesňovat, hovoří o více než třech desítkách případů. Škody větrná smršť napáchala především v obcích Hroubovice a Brdo.


První odhady spojené se včerejšími mimořádně silnými bouřkami pak předpokládají desítky až stovky škod v řádech milionů korun.Rady pro klienty, které zasáhla živelní událost


  • Ohlaste vzniklou škodu na klientskou linku 841 114 114, případně lze využít tištěného formuláře na všech obchodních místech ČP.

  • Pořiďte seznam poškozených věcí, pokud máte pořizovací doklady, připojte je k seznamu.

  • Dokumentuje (ideálně fotoaparátem) vzniklé škody, zvlášť pokud odstraňujete následky ještě před prohlídkou mobilního technika.

  • Začněte s odstraňováním škody, jakmile to bude možné.

  • Mobilní technik Vás bude kontaktovat a dohodne s Vámi termín prohlídky.

  • Evidujte náklady a práce, které jste vynaložili na likvidaci škody – mohou být součástí náhrady Vaší škody.

  • Připravte si pojistnou smlouvu před příchodem mobilního technika.

  • Při prohlídce mobilním technikem je možnost požádat o vyplacení přiměřené zálohy na pojistné plnění.

  • V případě neobyvatelnosti místa trvalého bydliště je možné nad rámec pojistného plnění uhradit náklady na náhradní ubytování.

Česká pojišťovna a.s.

 

Zdroj: Česká pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články