Česká pojišťovna očekává nárůst škod


			Česká pojišťovna očekává nárůst škod
14.1.2011 Živly

Od začátku roku eviduje Česká pojišťovna zvýšený počet škod způsobených tíhou sněhu nebo námrazy. K dnešnímu dni jich bylo České pojišťovně jejími klienty nahlášeno přes tisíc za zhruba 20 milionů korun.

Nejpostiženějším regionem jsou v tomto směru západní Čechy (nejvíce okres Cheb - cca 150), odkud máme hlášenu přibližně polovinu všech škod. Dále pak severní Čechy, Praha a střední Čechy. Nejčastěji klienti hlásili škody na střešních krytinách, konstrukcích, fasádách a okapových systémech. 

V současné době registruje Česká pojišťovna již také prvních zhruba 100 hlášení pojistných událostí ze záplav a povodní s odhadovaným pojistným plněním kolem 1,6 mil. Kč. Jde hlavně o zatopené sklepní prostory, garáže a zahrady. Mezi nejvíce postižené regiony patří Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj.

Česká pojišťovna v souvislosti s aktuální situací posílila počet mobilních techniků, kteří jsou již v terénu. Dle jejich prvních odhadů očekává v průběhu dalších dní zvýšený počet nahlášených škod, a to v počtu několika stovek. 

Klienti České pojišťovny mohou hlásit pojistnou událost jak po telefonu prostřednictvím linky 841 114 114, tak samozřejmě také na internetu (www.ceskapojistovna.cz ) nebo na jakékoli pobočce. 

O vývoji počtu škod budeme informovat v dalších dnech dle aktuální situace. 

Česká pojišťovna a.s.

Zdroj: Česká pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články