Čtvrtina klientů, kteří nahlásili škody z bouřek, má peníze na svých účtech


			Čtvrtina klientů, kteří nahlásili škody z bouřek, má peníze na svých účtech
11.7.2012 Živly

Rozmary počasí v posledních dnech způsobily klientům Generali na 1500 škod za více než 60 milionů korun. Díky letitým zkušenostem a přijatým opatřením je čtvrtina všech nahlášených škod 
zlikvidována a lidé mají peníze na svých účtech. Mobilní technici a likvidátoři registrují škody přímo v terénu a aktivně nabízejí možnost výplaty zálohy na pojistná plnění, aby lidem i po finanční stránce usnadnili likvidaci pojistné události. 

Aktuálně má Generali nahlášeno na 500 škod za 22 milionů korun. Takřka milionovým tempem rostou z hodiny na hodinu, tak jak lidé škody postupně hlásí. Další upřesnění lze očekávat v pátek. 

Co do počtu jsou momentálně nejčetnější škody na rodinných domech. Tvoří 63 % všech pojistných událostí. Druhou největší skupinou jsou škody na vybavení domácností. Jejich podíl činí 13 %. Deseti procentní podíl mají zemědělské škody. 

Z hlediska výše škody zatím dominují sedmimiliónové škody na rodinných domech. Druhé nejvyšší škody za 6,5 milionu hlásí zemědělci. Průmyslové škody mají co do počtu zanedbatelný podíl, ale z pohledu výše škody šesti milionů jsou třetí nejvyšší. Právě podnikatelské, zemědělské a obecní škody mohou ještě výrazně promluvit do celkového účtu letošního léta, která jak by řekl klasik, zdá se býti poněkud podivným. 

Ilustrační fotografie z nedávného krupobití na Liberecku:

 

Generali

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články