EQECAT odhaduje pojištěné škody z japonského zemětřesení


			EQECAT odhaduje pojištěné škody z japonského zemětřesení
18.3.2011 Živly

Nejnovější odhad pojištěných škod, které způsobilo v Japonsku minulý týden zemětřesení a následné tsunami, zveřejnila EQECAT Inc. (Catastrophe Risk Modeling Software and Consulting) se sídlem v Kalifornii. Společnost se zabývá katastrofickým modelováním. Podle analýzy této společnosti by se měl rozsah škod pohybovat mezi 12 a 25 miliardami dolarů.

EQECAT tvrdí, že částka mezi 2 a 4 miliardami dolarů z celkových pojištěných škod bude postoupena na Japan Earthquake Reinsurance Co.Ltd. a díky tomu se ztráty japonských neživotních pojišťoven sníží. Odhad, který EQECAT vypracovala, zahrnuje následky zemětřesení, tsunami a požárů, stejně jako ztráty, způsobené zničením automobilů, lodí včetně škod na životech i způsobených zranění.

Podle EQECAT největší položku z pojištěných ztrát tvoří majetkové škody. K tomu se přidávají ztráty, vyvolané nouzovým stavem atomových elektráren, jež pracují v postižené oblasti. EQECAT odhadl, že škody, způsobené zemětřesením, se budou pohybovat v rozsahu mezi 8 a 15 miliardami dolarů. Úhrada čvrtiny z této položky však bude směřovat na Japan Earthquake Reinsurance Co.Ltd.

Škody na autech dosáhnou částky 1 miliardy dolarů, na lodích to bude něco mezi 1 a 3 miliardami dolarů, škody ze životního pojištění se vyšplhají na částku mezi 2 a 3 miliardami dolarů a za úrazy vyplatí pojišťovny položku od 1 do 2 miliard dolarů.

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články