Francii zasáhla prudká bouřka, Filipíny zase tropická bouře


			Francii zasáhla prudká bouřka, Filipíny zase tropická bouře
19.9.2014 Živly

Prudkou bouřku na jihu Francie nepřežilo nejméně pět lidí z kempu v obci Lamalou-les-Bains. Někteří lidé před běsnícím živlem nestačili utéct a utonuli poté, co proud z místní rozvodněné říčky strhl obytné vozy a přívěsy, informovala agentura DPA.

Nejméně dva lidé jsou stále pohřešováni. Už ve středu utonula v rozvodněné řece v sousedním departmentu Aveyron 76letá žena. Podle francouzských meteorologů hrozí bouřky a záplavy v regionu až do dnešního dne.

Podle místních úřadů jsou v oblasti stovky kempů. BBC uvedla, že v departmentech Hérault, Gard a Aveyron musely úřady zachraňovat stovky lidí. V tragicky zasaženém Lamalou-les-Bains však prý před bleskovou povodní nebyly nařízeny žádné evakuace.

Město na Filipínách je pod vodou

Na Filipíny zase dorazily monzunové deště. Úřady a školy jsou pro jistotu zavřené, kolabuje doprava, tisíce lidí musely opustit svoje domovy. Tropická bouře Fung-Wong by měla do neděle opustit území Filipín. Očekává se, že učiní ostrý obrat na sever, kde může zasáhnout Tchaj-wan a jih Japonska.

Z Manily bylo evakuováno 27 000 lidí, kteří žili v okolí rozvodněné řeky Marikina. Kvůli silným dešťům a problémům s radarem bylo zpožděno či zrušeno nejméně 28 vnitrostátních letů mířících do destinací na severních a centrálních Filipínách, které zasáhla tropická bouře Fung-Wong. Tři mezinárodní lety do hlavního města byli odkloněny na jiné letiště.

eurozprávy.cz, akutálně.cz

 

Zdroj: eurozprávy.cz, aktuálně.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články