Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů


			Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů
30.4.2015 Živly

Státem vlastněná indická zajišťovna GIC Re, která je největší zajišťovnou v Nepálu, uvedla, že výdaje na úhradu škod po posledním nepálském zemětřesení odhaduje na 160 milionů dolarů (INR 10 miliard).

Má společnost, která je největší zajišťovnou v Nepálu, se připravuje na vyplacení částky pohybující se okolo 160 milionů dolarů, jež by měla pokrýt část škod spojených s ničivým zemětřesením, jež postihlo Nepál minulou sobotu.“ Uvedl předseda představenstva a generální ředitel GIC Re Mr A K Roy.

160 milionů dolarů je maximum, které bychom měli platit, když budeme počítat s nejhoršími scénáři. V Nepálu spolupracujeme s třinácti pojišťovnami, které se orientují převážně na neživotní pojištění a očekáváme plnění hlavně u elektráren, u bytových komplexů, hotelů a u komerčních budov. V současné chvíli neznáme konkrétní hodnotu ztrát v Nepálu. Jediná věc, kterou můžeme v tuto chvíli říci je, že v případě, že by naše ztráty byly vyšší, budeme muset zvýšit pojistnou částku pro krytí pojistek v Nepálu.“ Dodává. 

GIC Re již nyní začala s hodnocením vzniklých škod a do oblasti vyslala tým expertů, kteří budou pomáhat tamnějším pojišťován v likvidování pojistných událostí.

Počet objetí zemětřesení již překročil 6 000 a dalších 11 000 je zraněných. Zmíněná částka 160 milionů dolarů se však vztahuje pouze na ty, jež si mohou pojištění dovolit. Celkový odhad ekonomických ztrát, byl americkou společností US Geological Survey odhadnut na 1 - 10 miliard amerických dolarů.

Zdroj: asiainsurancereview.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články