Írán zasáhlo silné zemětřesení


			Írán zasáhlo silné zemětřesení
18.8.2014 Živly

Zemětřesení o síle 6,2 stupně Richterovy škály zasáhlo v pondělí ráno jihozápad Íránu nedaleko hranic s Irákem. Podle íránské agentury IRNA při něm utrpělo zranění nejméně 250 lidí. Místní úřady se domnívají, že otřesy způsobily velké škody v oblastech u epicentra.

Epicentrum zemětřesení bylo 36 kilometrů jihovýchodně od města Abdánán v provincii Ílám asi čtyřicet kilometrů od hranice s Irákem. Jeho ohnisko bylo deset kilometrů pod zemským povrchem.

Podle IRNA je v Abdánánu přerušena dodávka elektřiny i vody a nefungují tam ani telefony. Na záběrech íránské státní televize bylo vidět zničené budovy i automobily. Zemětřesením bylo postiženo osm z jedenácti vesnic v okresu Murmury.

Hrozí následné otřesy, které by mohly kromě Ílámu postihnout také provincie Chúzestán a Lúrestán. Ílám už v neděli zasáhly dva otřesy o síle 4,8 a pět stupňů.

Írán leží na seizmicky aktivním zlomu a zemětřesení jsou tam poměrně častá. V roce 2003 jedno z nich zničilo historické město Bam v jihovýchodní části země a připravilo o život 26 000 lidí.

novinky.cz 

 

Zdroj: novinky.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články