Irene zeslábla na tropickou bouři, New York má nejhorší za sebou


			Irene zeslábla na tropickou bouři, New York má nejhorší za sebou
28.8.2011 Živly

Hurikán Irene, který zasáhl východní pobřeží USA, zeslábl na tropickou bouři. Rychlost větru klesla na 100 kilometrů v hodině. Živel si vyžádal nejméně 15 lidských životů, na čtyři miliony domácností připravil o elektřinu, přerušil dopravu ve velké části oblasti a vedl k odpojení dvou jaderných elektráren; další jaderné elektrárny snížily výkon.

Na východní pobřeží přinesl hurikán dvoumetrové vlny, silný vítr a mohutné srážky. Evakuace byla nařízena více než dvěma milionům lidí z ohrožených oblastí na východním pobřeží. V New Yorku se týkala asi 370 tisíc lidí; největší město USA už má ale nejhorší za sebou.

Ministryně vnitřní bezpečnosti Janet Napolitanová v podvečer našeho času na brífinku řekla, že většina východní části USA má to nejhorší za sebou. Konstatovala, že preventivní opatření podstatně snížila počet obětí na životech, ale s poukazem na záplavy zdůraznila, že nebezpečí nepominulo. Šéf newyorské pohotovostní služby Joseph Bruno řekl v CNN, že New York "z toho vyvázl", i když některé čtvrti jsou zatopeny a popadaly tisíce stromů.

Očekává se, že se škody vyšplhají do výše miliard dolarů.

ČT 24

Zdroj: ČT24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS