Jak se úterní bouřky zapsaly do statistik pojišťoven Allianz a Kooperativa?


			Jak se úterní bouřky zapsaly do statistik pojišťoven Allianz a Kooperativa?
10.7.2015 Živly

V úterý 7. července se přes Českou republiku přehnaly silné bouřky, které završily mnohadenní vysoké teploty vysoko nad hranicí třiceti stupňů. Přívalové deště, blesky, ale i krupobití se přehnalo přes naše území a způsobilo tak velké škody na majetku. Pojišťovny již začaly újmy na majetku likvidovat a přicházejí první čísla.

Kooperativa v tuto chvíli eviduje celkem 850 škod za cca 45 milionů Kč. „Ukončili již šetření u prvních 50 menších škod a klientům jsme odeslali pojistné plnění v celkové výši téměř 1,5 milionu Kč. A naši technici budou v prohlídkách pokračovat i v průběhu víkendu,“ ujišťuje Miroslav Novák, ředitel Centra likvidace pojistných událostí v Kooperativě.

Z evidovaných škod je jich 560 v pojištění majetku, 290 u pojištění vozidel. Celkové škody na majetku přesáhly 35 milionů Kč, u vozidel 10 milionů Kč. Nejvíce škod Kooperativa eviduje v Západočeském kraji, na Chomutovsku a Ústeckoorlicku. Nejčastějšími škodami jsou poškozené střechy od vichřice, škody po pádech stromů nebo krupobití. U vozidel jsou všechny škody způsobené krupobitím, které se přehnalo Chebskem.

Největší škody nám klienti nahlásili v Chebu, kde vichřice poškodila střechu obchodního centra, vichřice a krupobití poškodily budovu a vozidla v jednom chebském autosalonu. V prvním případě očekáváme, že škoda dosáhne výše 3 milionů Kč, u autosalonu odhadujeme škodu na 2,5 milionu Kč,“ konkretizuje řádění živlů Miroslav Novák.   

Klienti Allianz během první poloviny středečního dne ohlásili přes stovku škod, které jim způsobil živel. Podle předběžných odhadů jsme za ně už nyní připraveni platit několik milionů korun. Desítky motoristů ráno zjistili, že mají na autě buď celý strom, nebo jeho větve. Tři desítky majitelů vozidel nám zatelefonovalo, že našli na svém vozidle mnoho důlků po krupobití. Strom, který jim spadl na dům, většina lidí objevila ještě během noční bouře. Že jim zničil i kus plotu, garáže nebo zahradního domku, zjistili hned po rozednění.

Nejvíce škod máme hlášeno ze Strakonicka, Písecka, Teplicka, Ústí nad Orlicí, ale také z některých míst ve středních Čechách a ze severní Moravy.

Kromě spadaných stromů a odnesené krytiny jsme v Allianz zaznamenali také např. vytržený „party stan“, který navíc po svém několikametrovém letu poškodil nedaleká vrata (Nový Jičín), větrem utrženou trampolínu, která poškodila balkónové dveře, vyvrácený bazén či idilický zahradní altánek, kterému ráno chyběla střecha.

Zdroj: Kooperativa,  Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články