Jižní Mexiko zasáhlo zemětřesení o síle 7,1


			Jižní Mexiko zasáhlo zemětřesení o síle 7,1
8.7.2014 Živly

Jižní Mexiko postihlo zemětřesení o síle 7,1. Ohnisko otřesů bylo pod oceánským dnem u pobřeží státu Chiapas, asi 22 kilometrů jihozápadně od města Tapachula. Při otřesech zemřeli tři lidé a stovky domů byly poškozeny.

Raul Hernandez, mluvčí hasičů v Guatemale, informoval, že v oblasti města San Marcos bylo při zemětřesení poškozeno asi 30 domů a tři lidé zemřeli.

"Otřesy byly velmi silné. Místní obyvatele to po zážitku z listopadu 2012 opravdu vystrašilo. Jsou tady zničené domy," prohlásil Luis Rivera, který je guvernérem guatemalského departementu San Marcos. Právě v této oblasti a stejnojmenném správním středisku departementu napáchalo zemětřesení zřejmě největší škody. Při otřesech v roce 2012 tam zahynulo takřka padesát lidí.

"Máme zprávy o poškozených domech a podle všeho o třech mrtvých. Zatím jsou to ale všechno domněnky, chystáme se provést leteckou kontrolu oblasti," uvedli guatemalští záchranáři.

K otřesům došlo v 6:23 místního času. Epicentrum bylo asi 22 kilometrů jihozápadně od města Tapachula a asi 140 kilometrů od hlavního města Guatemaly. Ohnisko otřesů leželo v relativně malé hloubce 75 kilometrů pod povrchem.

Slabé otřesy byly podle mexických médií cítit i ve více než tisíc kilometrů vzdálené metropoli Mexiku.

Nejlidnatější země střední Ameriky se nachází v tektonicky neklidné oblasti, kde jsou zemětřesení relativně pravidelná, nebývají však obvykle tak silná.

iDNES.cz

Zdroj: iDNES.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články