Kazachstán: Stát chce zavést pojištění proti přírodním katastrofám


			Kazachstán: Stát chce zavést pojištění proti přírodním katastrofám
8.2.2013 Živly

Cílem státního programu "Strategie rozvoje do roku 2050" je podle kazachstánského prezidenta vytvořit systém sociálního pojištění proti přírodním katastrofám. Tento požadavek přišel po hurikánu, který zasáhl jih Kazachstánu. Podle předběžných údajů ekonomické ztráty způsobené hurikánem činily 17 mil. USD.

"Země střední Asie (Kazachstán, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Turkmenistán a Uzbekistán), patří mezi ty, které nejčastěji na světě postihuje zemětřesení, povodně a sesuvy půdy. S velkými obtížemi pak země řeší následky takových událostí. Navíc dvě třetiny populace centrální Asie jsou soustředěny na jihu, kde je seismická aktivita dvojnásobná než v Kalifornii, která je známá častými katastrofickými událostmi," řekl Elkhan ASADOV, náměstek ministra Ázerbájdžánu.

Většina domů postavených ve venkovských oblastech nemá stavební povolení a použitý materiál nesplňuje požadavky stanovené v předpisech. Zavedení systému sociálního pojištění proti přírodním katastrofám by bylo významným krokem při řešení následků živelných katastrof.

Během období leden-září 2012 pojišťovny v Kazachstánu přijaly předepsané pojistné v hodnotě 884 miliónů eur, to je o 17 % více ve srovnání s 3Q 2011, kdy to bylo 726 miliónů eur. Komerční pojištění nemovitostí podle čísel, jež vykazují pojišťovny, však ve stejném období kleslo o 0,14 % na 187 miliónů eur.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS