„Ledové“ škody zaměstnávají operátory, mobilní techniky i likvidátory


			„Ledové“ škody zaměstnávají operátory, mobilní techniky i likvidátory
17.12.2012 Živly

Od rána zvoní v call centru Allianz nepřetržitě hovory, jen za dopoledne bylo evidováno více než 300 událostí a do této chvíle je více hovorů, než za celý pátek minulého týdne, kdy již na některých místech náledí začalo.

„Také o víkendu měla asistenční služba Allianz pojišťovny Mondial zhruba o 40 % více hovorů, než je ve dnech volna běžné. Nejčastěji dnes klienti hlásili a hlásí dopravní nehody způsobené víkendovým náledím, takže opakujícími se příčinami je nedobrždění, smyk a následný náraz, nárazy do pevných překážek - svodidel, plotů.... a střet dvou vozidel,“ uvedl Jiří Nudčenko,

I z úrazového pojištění hlásí klienti první zranění, nejčastěji jde o zlomeniny  horních a dolních končetin a distorze  kolen a kotníků. Několik desítek škod má na svědomí voda v obou skupenstvích - prasklá vodovodní potrubí poté, kdy polevily mrazy, stejně jako poškozené okapy právě od mrazu, nebo zledovatělého sněhu. 

Několik škod bylo typických pro zledovatělé vozovky, i když celkem netradičních - klient nahlásil například prasklé čelní sklo, k němuž podle prvního ohledání mobilním technikem došlo vlivem silného mrazu. Kapotu  jiného vozidla zase poškodila i větev stromu, která se tíhou sněhu a ledu ulomila ze stromu a dopadla přímo na projíždějící vůz. Nehoda se nevyhnula ani traktoru, který odhrnoval sníh, najel do hlubokého sněhu, pod nímž byly zmrazky a převrátil se na bok. Další klient hlásil škodu na zaparkovaném vozidle, které měl před domem a když kolem projížděl vůz technických služeb, který rozmetal na komunikaci směřující k parkovišti štěrk, tak ostré kamínky "posekaly" lak jeho auta a dalších zaparkovaných vozidel v ulici. V tomto posledním případě se může řidič obrátit na provozovatele technických služeb, z jehož odpovědnostního pojištění lze tyto škody likvidovat, v případě čelního skla to je možné z připojištění skla, či skel, například i k povinnému ručení.

Horší situace je v případě, kdy dojde ke střetu nejčastěji na parkovišti a řidič - viník, odjede bez toho, aniž by na sebe gentlemansky nechal za stěračem kontakt. V tomto případě je jediným možným pojištěním, z něhož lze škodu uplatnit, pouze havarijní. Bohužel takové škody jsou zvlášť při nepříznivých situacích na komunikacích čím dál častější.

Allianz

Zdroj: Alianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články