Moravě hrozí povodně a silný vítr


			Moravě hrozí povodně a silný vítr
16.5.2014 Živly

Hned na několika místech na Moravě dosahovaly dnes ráno řeky povodňového stavu. Nejvyššího třetího stupně, tedy ohrožení, dosáhla Olše v Českém Těšíně, v současnosti se pohybuje na hranici druhého a třetího povodňového stupně. Na druhém stupni je i Rožnovská Bečva ve Valašském Meziříčí a Rožnově pod Radhoštěm. Meteorologové varují před povodněmi v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji. Problémy hrozí také v souvislosti s větrem.

Podle webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) jsou aktuálně hladiny řek na některém z povodňových stupňů na devíti místech.  Na Moravě dále prší a déšť má trvat celý den.

Problémy ve čtvrtek a v noci na dnešek působil také silný vítr. I před ním meteorologové varují. Stovky výjezdů měli v noci a ráno hasiči v Moravskoslezském, Olomouckém i Zlínském kraji.Kvůli popadaným stromům na řadě míst nejezdí vlaky.

Povodňová pohotovost vyhlášená ČHMÚ platí do odvolání pro Moravskoslezský, Zlínský a Olomoucký kraj. Meteorologové varují také před silným  větrem. Výstraha platí pro Moravu, východní Čechy a Vysočinu

 Varování českého hydrometeorologického ústavu

Mapa: varování Českého Hydrometeorologického Ústavu

Zdroj:ČHMÚ

 

 

Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články