Munich Re: Záplavy vedou v pojistných událostech v letošním 1.pololetí


			Munich Re: Záplavy vedou v pojistných událostech v letošním 1.pololetí
12.7.2013 Živly

Povodně dominují v přírodních katastrofách, k nimiž došlo v první polovině letošního roku. Uvedla to Munich Re. Téměř polovina pojistných škod ve výši 3,9 miliard dolarů jsou škody z povodní, k nimž došlo v Evropě, Kanadě, Asii a Austrálii v květnu a červnu.

Celkem se pojištěné ztráty z přírodních katastrof vyšplhaly v prvním pololetí na 13 miliard dolarů, což je nižší než desetiletý průměr, který dosahuje 22 miliard dolarů.

"Četnost povodní se v Německu a ve střední Evropě od roku 1980 zvýšila dvojnásobně. I přes častější přívalové deště ale nemusí nutně vést k vyšším ztrátám," říká člen představenstva Munich Re Torsten Jeworrek. "Nárůstu ztrát lze předejít lepšími protipovodňovými opatřeními. Řeky potřebují prostor, aby se povodňové vlny mohly rozptýlit, aniž by došlo k velkým škodám. V úvahu je proto třeba brát i označení pozemků v průmyslových a rezidenčních oblastech,“ dodal.
Protipovodňová opatření na horním toku Labe, v Bratislavě a Budapešti tyto regiony ušetřila stejně jako Drážďany.

Záplavy, k nimž došlo v kanadské provincii Alberta, byly nejhorší zkušenosti v této oblasti. Sedmdesát pět tisíc lidí bylo evakuováno a pojištěné škody zřejmě překročí 1 miliardu dolarů.  Přívalové povodně v severní Indii a Nepálu a vytrvalé monzunové deště byly nejhorší v především  z humanitárního hlediska. Valící se voda odplavila silnice a mosty a o život přišlo více než 1000 lidí, přestože pojištěné škody v tomto regionu nebyly zvlášť vysoké.

Tornáda se v USA vyskytla v období od 18. května do 22. května a  způsobila pojištěné škody na majetku za 1,5 miliardy dolarů. Rozsáhlé škody v USA způsobily rovněž požáry.


Propertycasualty360

Zdroj: PropertyCasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články