Pět nejnákladnějších přírodních katastrof v prvním pololetí 2011


			Pět nejnákladnějších přírodních katastrof v prvním pololetí 2011
14.7.2011 Živly

Přírodní katastrofy po celém světě způsobily v prvním pololetí ekonomické ztráty za 260 miliard dolarů. Pojištěných ztrát bylo za 55 miliard dolarů. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila Munich Re

Pojistné události přišly v tomto období na více než dvojnásobek částky ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a souhrnná částka byla čtyřikrát vyšší než je desetiletý roční průměr.

Ten byl nejvyšší v roce 2005, kdy udeřil hurikán Katrina a způsobil ekonomické ztráty ve výši 220 miliard dolarů. Jak zdůrazňuje Munich Re, tehdy šlo o rekordní číslo v objemu ekonomických ztrát.

Nejhorší katastrofa za letošní půlrok – zemětřesení v Japonsku, k němuž došlo 11. března – má na svém kontě ekonomické ztráty za 210 miliard dolarů.

Munich Re také identifikoval pět nejhorších katastrof, k nimž došlo v prvním pololetí letošního roku. V tabulce jsou nejen ekonomické ztráty, ale i pojištěné ztráty.

 

 

Pět nejnákladnějších katastrof v prvním pololetí 2011 (mld. USD)

Katastrofa

Pojištěné ztráty

Ekonomické ztráty

Počet mrtvých

Japonské zemětřesení a tsunami

30

210

15 500

Nový Zéland: Zemětřesení

10

20

181

Amerika: bouře a tornáda

5,05

7,5

350

Amerika" tornáda květen

4,9

7

170

Austrálie: povodně

2,55

7,3

35

Zdroj: Munich Re

Ve Spojených státech, kde je propojištěnost relativně vyšší než v jiných částech světa, stovka událostí v první polovině roku 2011 způsobila celkové ztráty za 27 miliard dolarů. Pojišťovny přišly tyto pojistné události na 17,3 miliard dolarů. Jde o čísla, která jsou vysoko nad desetiletým průměrem. V prvním případě je to o 11,8 miliardy dolarů, v případě pojištěných ztrát o 6,6 miliard dolarů.

Celková čísla, týkající se počtu pojištěných škod z přírodních katastrof stále narůstají, konstatoval Carl G. Hedde, z Munich Reinsurance America, Inc.

Zatímco se ceny zajištění v případě ohrožených nemovitostí v důsledku nedávných katastrof zvýšily, odborníci uvedli, že zatím nepozorují celkové zvýšení cen v oblasti zajištění.

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články