Pojištění přerušení provozu může výrazně zvýšit škody, způsobené hurikánem Sandy


			Pojištění přerušení provozu může výrazně zvýšit škody, způsobené hurikánem Sandy
20.11.2012 Živly

Číslo, na které se vyšplhaly škody způsobené hurikánem Sandy, není zdaleka konečné. Náklady mohou pojišťovnám významně zvýšit letecké společnosti, které v důsledku hurikánu musely zrušit 20 000 letů. Na svém webu to uvedly FlightAware.com.

Finley T. Harckham, akcionář The Insurance Recovery Group, pracující v advokátní kanceláři Anderson Kill&Olick upozorňuje, že firmy si nyní budou chtít zkontrolovat, zda mají krytí pro případ ztrát, vyplývajících z toho, že úřady uzavřely přístup k postiženým oblastem. Není také vyloučeno, že podniky, které myslely v prvé řadě na odstranění škod, by mohly zapomenout na včasné oznámení pojistné události a mohly by tak přijít o pojistné plnění.

„Nemyslím si, že příliš mnoho podniků, které utrpěly škody, si dokáže vypočítat skutečnou výši ztrát,“ uvedl Harckham.

Kromě přerušení provozu metra v New Yorku, došlo také k přerušení provozu na dálnicích v Pensylvánii, New Yorku, New Jersey a Connecticutu a není vyloučeno, že to splňuje podmínky pro pojistnou událost, jakou je přerušení provozu. Odhady firem, které se tím zabývají, nejsou zatím přesné, protože si nejsou jisté rozsahen přerušení provozu a jaké typy podniků byly nejvíc postiženy. Neví se zatím, které firmy utrpěly největší škody. Například pod vodou byla celá parkoviště taxíků v New Yorku. Firmě bude trval nějakou dobu, než to všechno zase uvede do chodu.
AIR-Worldwide odhaduje, že ztráty, způsobené pojišťovnám superbouří Sandy, by se mohly pohybovat  okolo 15 miliard USD, zatímco konkurenční společnost EQECAT nedávno zvýšila svůj odhad na 20 miliard dolarů.

Risk&Insurance

Zdroj: Risk&Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS