Pojišťovny by mohl stát hurikán Irene miliardy dolarů


			Pojišťovny by mohl stát hurikán Irene miliardy dolarů
26.8.2011 Živly

Oblasti na východním pobřeží USA zahájily intenzivní přípravu na hurikán Irene, který ve středu částečně zpustošil Bahamy. Úřady zahájily evakuaci statisíců lidí z oblastí v bezprostředním ohrožení. Meteorologové netají obavy ze škod, které by Irene mohla napáchat ve velkoměstech jako New York a Boston. Vichřice by nicméně neměla mít tak devastující účinky jako Katrina, která v roce 2005 totálně zpustošila New Orleans na jihu USA.

Vítr, který Irene provází, dosahuje rychlosti asi 185 kilometrů v hodině. Při postupu k americkému pobřeží by nad oceánem mohl hurikán zesílit na čtvrtý stupeň pětibodové Saffirovy-Simpsonovy stupnice.

V Severní Karolíně, kde by hurikán měl v sobotu udeřit jako první, byla vyhlášena preventivní evakuace více než 200 000 lidí z pobřeží. Stejné množství osob patrně čeká stejný osud v New Yorku, a to v lokalitách, kterým hrozí zaplavení prudkým deštěm. Další statisíce osob musejí opustit pobřeží Cap May ve státě New Jersey.

Ve státech Virginie, Maryland a New York byl vyhlášen stav pohotovosti. Z Washingtonu, který leží na jejich hranicích, je ode dneška do neděle zrušen provoz vlaků na linkách směřujících na jih. Newyorský starosta Michael Bloomberg ve čtvrtek nařídil evakuaci několika nemocnic a domovů důchodců a zrušil pořádání více než 300 nejrůznějších akcí a oslav plánovaných na víkend.

Očekává se, že hurikán Irene by mohl způsobit pojišťovnám škody za mnoho miliard dolarů, uvedl Robert Hartwig, prezident the Insurance Information Institute.

ČT24, PropertyCasualty360.com

Zdroj: ČT24, PropertyCasualty360.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS