Pojišťovny zaplatily za katastrofy tolik, co za celý rok 2010


			Pojišťovny zaplatily za katastrofy tolik, co za celý rok 2010
30.8.2011 Živly

Ještě předtím, než byla letos v červnu zahájena současná hurikánová sezóna v Atlantickém oceánu, měly americké neživotní pojišťovny projít typickým celoročním řetězem katastrof - ty se však letos ukázaly být mimořádně silné. Ztráty pojišťoven nejsou konečné, mohly by ještě vzrůst, protože meteorologové předpovídají v letošním roce nadprůměrnou hurikánovou sezónu.

AM Best Company, která hodnotí finanční sílu pojišťoven, nazvala úroveň přírodních katastrof v letošním roce jako "bezprecedentní". Uvádí to ve své zprávě o americkém pojišťovnictví, kterou vydala minulý týden. Společnost se sídlem v New Jersey uvedla, že ztráty pojišťoven v souvislosti s živelnými katastrofami překročily v tomto roce již sumu, dosaženou za celý rok 2010.

AM Best Company porovnává ztráty ve výši 27 miliard dolarů, což je součet do 30. června letošního roku s číslem za prvních šest měsíců loňského roku, kdy to bylo jenom 11,9 miliard dolarů. Za celý loňský rok dosáhly ztráty, způsobené přírodními katastrofami 19,6 miliard dolarů. Společnost vychází ze svých zjištění  v rámci průzkumu zhruba 150 pojišťoven, které tvoří 80 procent z celkového počtu pojišťoven.

AM Best uvedla, že letošní série závažných katastrof by mohla citelně postihnout příjmy pojišťoven, ale pravděpodobně neohrozí jejich kapitál.

New York Times

Zdroj: New York Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS