Přírodní katastrofy loni způsobily škody za 109 miliard dolarů


			Přírodní katastrofy loni způsobily škody za 109 miliard dolarů
25.1.2011 Živly

Přírodní katastrofy způsobily v loňském roce ekonomické škody za 109 miliard dolarů, což je třikrát víc než v roce 2009. Uvedlo to Centrum pro výzkum a šíření katastrof (CRED).

Podle statistiky nesou většinu nákladů Chile s Čínou. Únorové zemětřesení o velikosti 8,8 stupně v Chile přišlo na 30 miliard dolarů, sesuvy půdy a povodně v létě v Číně stály 18 miliard dolarů.

Lednové zemětřesení na Haiti bylo nejtragičtější událostí minulého roku, když o život podle nejnovějších vládních zdrojů přišlo 316 000 lidí, hmotná škoda činila 8 miliard dolarů. Záplavy v Pákistánu během července a srpna způsobily škodu za 9,5 miliardy dolarů.

Z 373 zaznamenaných přírodních katastrof v loňském roce jich 22 postihlo Čínu, 16 Indii a 14 Filipíny. Celkem se přírodní katastrofy dotkly 207 miliónů lidí.

„Pokud nebudeme jednat, zažijeme stále víc katastrof v důsledku neplánované urbanizace a zhoršení životního prostředí,“ varuje Margareta Wahlströmová, asistentka generálního tajemníka OSN pro snížení rizika katastrof.

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS