Queensland: pojištovny mnohdy odmítají pojistné plnění


			Queensland: pojištovny mnohdy odmítají pojistné plnění
20.1.2011 Živly

Queenslandská starostka Anna Bligh upozornila na nedostatečnou transparentnost pojistných smluv, které občané, jejichž domy byly zaplaveny při povodních, předkládají pojišťovnám a žádají pojistné plnění. Neustále narůstá počet smluv, které pojišťovny odmítly.

Anna Bligh zdůraznila, že stát pojišťovnictví nijak nereguluje. Dohled nad australskými pojišťovnami funguje jen na národních úrovních, nikoliv na celostátní úrovni. Státy rovněž nijak neupravují fungování pojišťovnictví, to je národní zodpovědnost.

Anna Bligh však dodala, že po zkušenostech z letošních katastrofálních záplav se hodlají zaměřit na kontrolu pojišťoven a jejich fungování.

Záplavy, které nyní sužují především jih Austrálie, dosud zničily asi 14 000 domů a toto číslo ještě patrně není konečné. Informovala o tom v neděli agentura AFP.

Stoletá voda se prohnala severovýchodním Queenslandem a nyní zaplavila stát Victoria, který je již z velké části poničený lesními požáry v roce 2008. Jen za poslední dva dny spadlo ve Victorii tolik vody, kolik obvykle naprší za celou zimu.

Východ i sever Austrálie sužují záplavy už od Vánoc. Jsou největší za poslední půlstoletí. Zasáhly už území o rozloze milion čtverečních kilometrů, což je větší plocha než Německo a Francie dohromady. Pod vodou se ocitly čtyři desítky měst a osad včetně Brisbane.

Celkem povodně připravily v Austrálii o život nejméně 24 lidí.

AFP

 

 

Zdroj: AFP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články