Rok po zemětřesení v Japonsku: pojistky na riziko zemětřesení vzrostly o 17,5 %


			Rok po zemětřesení v Japonsku: pojistky na riziko zemětřesení vzrostly o 17,5 %
20.3.2012 Živly

Analytici zaregistrovali růst počtu pojistných smluv v Japonsku, uzavřených na riziko zemětřesení po událostech 11. března 2011 v Tohoku.

Podle údajů shromážděných japonskou společností Kyodo vzrostl prodej pojištění na riziko zemětřesení v pěti největších japonských neživotních pojišťovnách od března loňského roku, kdy severovýchodní Japonsko zasáhlo devastující zemětřesení, o 17,5 %.

V Japonsku se pojištění na riziko zemětřesení prodává jako volitelný doplněk, když klienti uzavírají pojistnou smlouvu pro případ požáru. Spotřebitelé ji mohou uzavřít v okamžiku, kdy uzavírají nové pojištění pro případ požáru, nebo přidat pojištění pro případ zemětřesení ke své současné pojistce.

Spotřebitelé údajně uzavřeli přibližně 5,5 milionů pojistných smluv na riziko zemětřesení u pěti pojišťoven - Tokio Marine & Nichido Fire Insurance, Sompo Japan Insurance, Mitsui Sumitomo Insurance, Aioi Nissay Dowa Insurance a Nipponkoa Insurance v období od března loňského roku až do letošního ledna, což představuje růst o 17,5 % ročně.

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články