Sesuv půdy v Indii zabil téměř dvě stě lidí


			Sesuv půdy v Indii zabil téměř dvě stě lidí
30.7.2014 Živly

Aktualizováno: Indové truchlí za oběti mohutného sesuvu půdy ve vesnici Malin na západě země. Záchranáři zatím napočítali 25 mrtvých, dalších dalších 160 lidí se pohřešuje. Záchranné práce ztěžuje nepřestávající silný déšť.

Záchranáři uvedli, že bahno zavalilo přes čtyřicet domů. Ze sesuvu zachránili deset živých lidí, které s lehkými zraněními převezli do nemocnice.

Půda z blízkého kopce se sesunula na vesnici v západoindickém státě Maháráštra ve středu brzo ráno, když lidé spali. Obyvatelé Malinu se tak ocitli pod tunami půdy, bláta, kamenů a vyvrácených stromů. V úterý v oblasti spadlo jedenáct centimetrů srážek a i ve středu silně pršelo.

Týmy záchranářů pracovali i přes noc, pátrání v sutinách jim však ztěžoval vytrvalý déšť. Indický premiér Naréndra Módí popsal ztráty životů vlivem sesuvem půdy jako skličující a uvedl, že vláda pomůže obětem. Ministr vnitřních záležitostí Rajnath Singh přijede do oblasti ve čtvrtek, aby zhodnotil situaci, píše al-Džazíra.

V západní části Indie panuje od června do září období monzunů a sesuvy půdy jsou zde celkem běžné. Více než pět set lidí zemřelo po povodních a sesuvech půdy v severním státě Uttarákhand v červnu loňského roku.

iDNES.cz

Zdroj: iDNES.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články