Severní Itálie se podruhé otřásla, 15 lidí nepřežilo


			Severní Itálie se podruhé otřásla, 15 lidí nepřežilo
29.5.2012 Živly

Nejméně 15 mrtvých a dvě stovky zraněných si vyžádalo zemětřesení o síle 5,8 stupně Richterovy škály, které zasáhlo severovýchodní Itálii. Epicentrum bylo ve vzdálenosti 40 kilometrů severozápadně od Bologni v hloubce 9,6 kilometru.

Podobně silné otřesy tuto oblast postihly už před deseti dny; tehdy zde zahynulo sedm lidí a byly zničeny stovky budov. Otřesy tentokrát pocítil celý sever země. Počet obětí není konečný, protože řada lidí je uvězněna pod troskami.

Po prvním zemětřesení v devět ráno bylo zaznamenáno dalších pět otřesů o síle přes čtyři stupně Richetrovy škály. Epicentrum se navíc posunulo na sever k Modeně. Nové otřesy zasáhly vedle Modeny i Brescii a Milán, pocítily je i Benátky, Aosta, Trento, Pesaro a Ancona. Nejvíce zdevastovaná jsou města Mirandola a Cavezzo.

Následné otřesy byly nezvykle silné, jeden z nich dosáhl 5,6 stupně Richterovy škály. Italská televize vysílala záběry zřícených budov, sanitek a záchranářů, kteří odklízejí trosky.

V Miláně, Bologni, Florencii, Benátkách a Pise byly preventivně evakuovány vládní budovy, školy a obchody. V nemocnici v Modeně evakuovali matky s malými dětmi. Řada lidí opustila v panice své domovy a vyběhla do ulic. Lidé si předávali informace po Twitteru i jiných sociálních sítích. Z těchto zpráv vyplývá, že otřesy byly cítit na celém severu země. Evakuovala se i škola v Janově, v Ostiglii se zřítila škola těsně po evakuaci.

ČT 24

Zdroj: ČT24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS